Мережу обурило оголошення у польському магазині про «перевірку українців»
Соц мережі

Мережу обурило оголошення у польському магазині про «перевірку українців»

В соцмереж опублікувано світлину зі скандальною таблицею-попередженням, встановленою над касами у магазині «Bimex» у місті Барлінек Західнопоморського воєводства у Польщі.

На таблиці написано: «Увага! Кожен громадянин України, пройшовши касу, піддається перевірки». Обурливий напис зроблено  польською та українською мовами. Під світлиною – обурливі коменти: «Це просто незаконно».  Інші вважають таке фото фейком, проте автор світлини запевняє, що воно справжне: «Зрештою, не тільки українці крадуть, згідно з таким міркуванням, вони повинні піддавати контролю усіх, хто виходить з магазину. Інша річ – як вони знатимуть, що дана особа є громадянином України? Вони не мають права перевіряти документи клієнтів».


Сам власник магазину пояснив, що табличку було встановлено після того як громадянин України вкрав дві сумки продуктів: «Насправді вона висіла добу, але її вже знято. Я сказав зробити її (табличку – ред.) під впливом імпульсу, надто швидко. Не таким мав бути зміст таблички. Щиро вибачаюся перед усіма, хто почувається ображеним. Таблички з таким змістом не може бути».


Однак чоловік стверджує, що табличка з подібним написом висіла там протягом 30 років «і ніколи не було жодних скарг. Українці – це проблема в моєму магазині і в усьому Барлінеку –  вони крадуть значно частіше, ніж поляки.  Поляк може щось вкрасти раз на місяць. З українцями такі історії трапляються навіть чотири рази на тиждень. Я мусив найняти двох додаткових охоронців».


У Центрі з моніторингу расової та ксенофобської поведінки на своїй сторінці у Facebook прокоментували: «Це – скандальний випадок дискримінації осіб у зв’язку з їхньою національністю. Буде докладено зусиль, аби особи, відповідальні за встановлення таблиці та особи, котрі змусили помістити на неї погрози, понесли кримінальну відповідальність. Пильно повідомимо про цю ситуацію прокуратуру, речника громадянських прав та посольство України в Польщі».


Нагадуємо:  у Польщі працює приблизно 1,2 млн українців. У найближчі роки число працівників зі Сходу, швидше за все, буде збільшуватися.

Загрузка...

Post Comment