Міністерство охорони здоров’я України заявило, що для відновлення медичної системи країни протягом наступних десяти років знадобиться понад 14 мільярдів доларів.
Ці кошти необхідні для відбудови зруйнованих лікарень, закупівлі сучасного медичного обладнання, проведення навчання медичного персоналу та забезпечення стабільного функціонування системи охорони здоров’я.
Відновлення медичної інфраструктури є критично важливим для забезпечення якісного медичного обслуговування населення і подолання наслідків війни.
На що підуть кошти:
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що загальні втрати медичної сфери від війни становлять щонайменше 17,8 мільярда доларів. Це включає не тільки пошкоджені лікарні, але й втрати «швидких», обладнання та ліків.
Водночас з початку повномасштабної війни вже відновлено близько 880 медичних закладів. Це лікарні на деокупованих територіях та ті, що зазнали незначних ушкоджень, таких як вибиті вікна, зламаний дах або пошкоджений фасад.
Раніше ми писали про те, що в Україні змінили правила розміщення ВПО.
