Компанія ДТЕК повідомила, що відключення світла в Україні можуть тривати до середини жовтня, якщо ситуація з енергетичним забезпеченням не покращиться. У компанії зазначили, що енергетичні мережі продовжують зазнавати навантаження через високий рівень споживання електроенергії та потребують стабілізації.
За словами представників ДТЕК, відключення можуть бути частими та непередбачуваними, залежно від потреби в енергетичному балансі та стану інфраструктури. Енергетики працюють над покращенням ситуації та усуненням проблем, проте точні терміни стабілізації поки що невідомі.
Коли знову почнуть вимикати світло
ДТЕК зазначає, що відключення електроенергії можна уникнути до середини жовтня, якщо ситуація залишиться стабільною. Наразі стабілізаційні графіки не використовуються, оскільки частково відновлено генерацію електроенергії, а температура повітря знизилася. Однак, якщо не станеться нових атак на енергетичну інфраструктуру або аномальних температурних явищ, цей стан може тривати до середини жовтня.
Проте з настанням холодів навантаження на електромережу зросте, оскільки люди почнуть використовувати електроопалення та вмикати більше світла ввечері через ранні сутінки. Це може змусити Укренерго запровадити обмеження, і в результаті стабілізаційні графіки можуть бути відновлені.
ДТЕК також підкреслює, що ситуація залишається складною через втрату приблизно 9 ГВт потужностей внаслідок російських атак на енергосистему. Оскільки відновлення всіх потужностей займає час, відключення світла можуть продовжуватися до кінця наступного опалювального сезону.
Раніше ми писали про те, що цьогоріч українці уклали найменше шлюбів із початку повномасштабної війни – «Опендатабот».
