В Україні планують скасувати золоті й срібні медалі в школі

Золоті й срібні медалі в школі планують скасувати

Золоті й срібні медалі в школі планують скасувати

Міністерство освіти і науки України планує скасувати систему нагородження золотими й срібними медалями у школах. Замість цього пропонують впровадити інші форми відзначення досягнень учнів, орієнтовані на їхні академічні успіхи та позакласні досягнення.

Остаточне рішення поки не прийнято, однак зміни можуть набути чинності вже з наступного навчального року. Комітет з питань освіти рекомендував припинити вручення та виготовлення золотих і срібних медалей державного зразка для українських шкіл, про це повідомила народна депутатка та секретар освітнього комітету Наталія Піпа.

Вона зазначила, що за останні роки зросла кількість випускників, які претендують на медалі, хоча рівень знань учнів знизився через пандемію COVID-19 та повномасштабну війну. Крім того, вручення медалей за академічні успіхи є практикою, що зберігається лише в пострадянських країнах.

Чому уряд виступає проти вручення медалей?

За чинним законодавством, держава не зобов’язана виготовляти золоті та срібні медалі для випускників, оскільки це відповідальність самих шкіл, пояснює Піпа в коментарі для «УП». Проте медалі все ще виготовляються за державні кошти.

До того ж, вони не дають жодних переваг під час вступу до університетів і є лише моральним заохоченням для українських дітей та їхніх батьків. Подання на медалі та збір необхідної інформації створюють додаткову бюрократичну тяганину для шкіл.

Скільки коштів йде на медалі?

За останні п’ять років в Україні було вручено понад 66 тисяч медалей випускникам. У 2024 році на їх виготовлення витратили майже 3 мільйони гривень, що на мільйон більше, ніж у 2023 році, за даними освітнього омбудсмена України.

За словами Піпи, на наступний рік у державному бюджеті планують виділити 4,6 мільйонів гривень на золоті медалі та понад 1 мільйон на срібні.

Тож більше не буде радості на випускному для мами?

Міністерство освіти працює над скасуванням нормативних актів, які зобов’язують державу забезпечувати школи медалями. Відтепер навчальні заклади самі зможуть вирішувати, як відзначати найуспішніших учнів. Замість медалей це можуть бути, наприклад, похвальні листи або грамоти.

Раніше ми писали про те, що «Уроки щастя» будуть викладати в українських школах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *