Народні депутати звернулися до Конституційного Суду України з проханням відновити спеціальні пенсії для себе.
Конституційний Суд України планує розглянути питання відновлення спеціальних пенсій для народних депутатів. Депутати звернулися до суду з проханням повернути ці виплати для тих, хто працював у Верховній Раді з 1990 року до 1 жовтня 2017 року. Вони аргументують це тим, що колишні народні обранці мають право на отримання підвищених пенсій відповідно до своєї минулої діяльності в парламенті.
Чого вимагають нардепи
Вони хочуть, щоб суд визнав неконституційними зміни, які скасували їхні пенсії з 2015 року. До таких пенсій раніше мали право ті депутати, які відслужили не менше двох термінів у парламенті. Якщо рішення буде позитивним, народні депутати знову отримуватимуть спеціальні виплати у розмірі до 80% від їхньої заробітної плати.
Хто підтримав рішення
Українські народні депутати звернулися до Конституційного Суду з проханням відновити спеціальні пенсії для тих, хто працював у Верховній Раді певний час. Це звернення підписали 56 депутатів, серед яких Юрій Бойко, попри те, що він підтримував їх скасування в 2017 році. Якщо суд схвалить це рішення, у 2024 році такі пенсії можуть сягнути 23,6 тисячі гривень щомісяця, що коштуватиме бюджету 79,2 мільйона гривень щорічно.
Раніше ми писали про те, чи можуть мобілізувати пенсіонерів МВС.
