Які виплати українці отримували за 1000 днів війни, нагадало видання “Фокус”. У матеріалі йдеться, що завдяки злагодженій роботі держави та міжнародних партнерів, Україна змогла зміцнити соціальний захист та забезпечити ряд виплат громадянам, які постраждали від війни.
Приміром, право на щомісячну фінансову допомогу отримали внутрішньо переміщені особи. Надання допомоги триватиме до першого місяця після закінчення воєнного стану. Так, діти та особи з інвалідністю отримують 3 000 грн. на місяць, а дорослі – 2 000.
Також у березні 2022 року затверджено програму підтримки громадян, котрі постраждали від ворожих загарбників. Кожна застрахована особа мала змогу отримати фінансову допомогу в розмірі 6 500 грн. на карту «єПідтримка». Нині оформити допомогу неможливо, вона призупинена через брак міжнародних ресурсів, про що йдеться на офіційному сайті «Дія».
Нагадує видання і про мораторій на підняття компослуг. Діяв він, на жаль, тільки протягом певного часу, хоча в 2022 році керівництво держави планувало, що так буде на увесь період воєнного стану та пів року по його закінченню. Але вже в червні 2024-го уряд, затвердив новий тариф на електроенергію, аргументуючи, що цього було не уникнути, зважаючи на ситуацію в галузі.
Згадує видання і про допомогу від ЮНІСЕФ сім’ям з дітьми для ряду регіонів та про «тисячу Зеленського» (програму запустять у грудні 2024 року).
Раніше ми повідомляли, що аграрії-переселенці можуть отримати допомогу.
