Депутат від «Слуги народу» Олег Дунда поділився припущеннями, що буде, якщо ворог поцілить балістикою по Верховній Раді і знищить нардепів.
Про це в народного обранця поцікавилося видання «Апостроф». Насамперед ЗМІ зауважує, що приводом для розмови стала відміна парламентом засідання 22 листопада поточного року на фоні попередження, що Росія готує удар по урядовому кварталу.
Депутат зазначив, що дійсно того дня Рада та її комітети не працювали, а він таки «намагався потрапити на своє робоче місце до комітету і не зміг». Дунда сказав, що депутатам бракувало офіційної інформації, але вони реально очікували на атаку. Рішення про неробочий день прийняли не нардепи, а голова парламенту на основі наданих йому повноважень.
Співрозмовник додав, що депутати отримують сповіщення про тривоги разом з усіма пересічними киянами і мають стільки ж часу, щоб піти в укриття.
Дунда каже, якщо гіпотетично уявити, що нардепи загинули, то це спричинило б суттєву «прогалину» у відносинах із західними партнерами. Діючий парламент легітимізує сучасну владу в державі. Рада – єдиний орган (крім президента), що може призначати уряд, змінювати законодавство.
Якщо б після ймовірного влучання частина народних обранців загинула, то набрати новий склад було б проблематично. «Проблема не в списках (мова про складені в 2019 році – авт. ), їх можна підняти і нардепів-списочників відновити. Проблема в мажоритарниках, а їх половина. Кворум Верховної Ради – 300 людей. Зараз в нас працює 100 мажоритарників, якщо всі вони загинуть, то виникає питання легітимності парламенту», – пояснив Дунда.
Як ми раніше повідомляли, в парламенті зробили вихідний, бо депутатів попередили про ймовірний обстріл.
