Україна справді дискутує із західними партнерами щодо зниження мобілізаційного віку. Але у вітчизняному міністерстві закордонних справ запевняють, що дане питання не ставало предметом розбіжностей чи напруженості.
Про це повідомляє “Уніан”, зсилаючись на речника МЗС Георгія Тихого. У відповідь на запитання про позицію нашої держави щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років, при обговоренні зі США та іншими партнерами, Тихий відповів наступне. Тема справді підіймається, але не в критичному чи негативному ключі. Зазвичай обговорення ініціює сама Україна, роз’яснюючи співрозмовникам динаміку й чисельність мобілізації до війська. Ця тематична дискусія схожа на інші – про надання зброї, санкції, оборону і т.п.
За словами Георгія Тихого, наразі Україна знаходиться в ситуації, коли їй бракує необхідної зброї та техніки, щоб оснастити вже мобілізованих солдат. Тому наша держава не вважає зниження мобілізаційного віку головною проблемою сьогодення.
Як повідомлялося раніше, депутат припустив, що буде, якщо ворог влучить у Верховну Раду.
