Закон про видатки на оборону у 2025 році ухвалила палата представників США. Як повідомляє «Європейська правда», посилаючись на посла України у США Оксану Маркарову, в даній редакції положення про можливість ленд-лізу для України відсутнє.
Закон про виділення коштів на нацоборону на наступний рік підтримав 281 член Конгресу. Проти були 16 республіканців та 124 демократи. Наступного тижня документ розгляне Сенат.
Цьогоріч в законі не закладають гроші на Ініціативу з безпекової підтримки України, бо її фінансування на 2025-ий «авансом» (в обсязі 300 млн. доларів) заклали в минулорічний закон, як пояснила посол. Вона додала, що в прийнятій редакції відсутнє положення про продовження дії закону про ленд-ліз для України.
До слова, одна зі статей прийнятого закону продовжує заборону використання будь-яких коштів на дії, що могли б призвести до визнання суверенітету РФ над окупованими територіями України.
Видання нагадує, що даний закон – тільки один з механізмів для виділення допомоги Україні.
Відправити на фронт 18-річних українців знову пропонує адміністрація Байдена.
