Орбан не хоче приймати рішення щодо санкцій для РФ до призначення на посаду Трампа

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан на саміті ЄС у Брюселі повідомив, що планує відкласти рішення щодо продовження санкцій для Росії допоки Дональд Трамп офіційно не очолить США. Як пише «Ми-Україна», посилаючись на джерела Bloomberg, це досить важливо, адже щоб діючі санкції проти країни-терористки продовжити, необхідне одностайне схвалення усіх 27 держав-членів Євросоюзу.

Чергове голосування про продовження санкцій запланували на кінець січня 2025 року – через 11 днів потому як Трампа мають призначити на пост президента.

Видання нагадує, що Орбан нещодавно зустрічався з Трампом у Флориді, тому їх позиція може бути узгодженою. Угорський прем’єр закликав європейських колег до «стратегічного терпіння» і попросив не робити дії, які, на його думку, можуть зашкодити трансатлантичним відносинам.

Досі Євросоюз застосував 15 раундів санкцій проти РФ. Їх необхідно оновлювати кожні півроку. Але Угорщина, зокрема Віктор Орбан, неодноразово блокувала ініціативи, які були спрямовані, щоб покарати Росію чи підтримати Україну.

У США створено робочу групу з економічного відновлення України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *