Пропозицію від Євросоюзу щодо взаємовигідної угоди про корисні копалини 24 лютого поточного року Україна не отримувала. Як пише «Європейська правда», про це заявив речник Єврокомісії Тома Реньє в рамках брифінгу 25 лютого.
Журналісти попросили Тому Реньє прокоментувати заяву єврокомісара з питань промислової стратегії Стефана Сежурне, який зазначив, що Євросоюз запропонував українській владі «взаємовигідну угоду» щодо українських критично важливих ресурсів.
Тома Реньє відповів, що нової пропозиції не було, а Стефан Сежурне тільки наголосив на відданості попереднім домовленостям, адже партнерство в цій сфері між Україною та ЄС вже триває. Мовляв, така співпраця почалася ще 4 роки тому – з 2021 року партнерство щодо критичних матеріалів формалізоване через Меморандум про взаєморозуміння. Речник уточнив, що Сежурне справді зустрічався з українськими колегами і підтвердив відданість ЄС виконанню згаданого Меморандуму і прискоренню роботи задля зміцнення взаємовигідного партнерства.
«…Ця співпраця стосується не лише забезпечення ланцюгів постачання для ЄС, а й сприяння створенню місцевої доданої вартості та розбудови потенціалу в країнах-партнерах, забезпечуючи взаємну вигоду», – повідомив Тома Реньє. За його словами, йдеться «саме про співпрацю з Україною, а не про будь-яку конкуренцію зі США».
Фото ілюстративне.
Як ми повідомляли, свою угоду щодо корисних копалин Україні запропонував Євросоюз.
