Сполучені Штати Америки удосконалили та знову відправлятимуть в Україну високоточні бомби GLSDB. Про це інформує «Українська правда», посилаючись на Reuters. Джерела зарубіжного ЗМІ зазначають, що GLSDB можуть знову опинитися на фронті у ближчі дні, адже запаси даної зброї вже надійшли в Європу.
Збройні Сили України застосовували такі бомби крайнього разу ще кілька місяців тому. Виявилося, що попередні поставки вразливі до ворожих засобів радіоелектронної боротьби, і це заважало ефективному влучанню в цілі. Тому США модернізували дані високоточні планерні бомби і кілька тижнів проводили їх випробування. Загалом відбулося 19 тестових запусків на перевірку стійкості до засобів глушіння.
ЗМІ нагадує, що GLSDB – високоточні керовані боєприпаси з радіусом дії 161 кілометр. Вони надають Україні змогу наносити удари по ворожих центрах логістики й складах боєприпасів у тилу. GLSDB придбавалися ще за часів попереднього очільника США Джо Байдена.
До слова, численні ЗМІ повідомляли, що в Україні, ймовірно, вичерпалися далекобійні балістичні ракети ATACMS, яких США надали лише близько 40 одиниць. Причиною обмежених поставок зокрема було побоювання ескалації на фронті.
Фото з відкритих джерел.
Як повідомлялося раніше, завдяки підписанню договору з виробником IRIS-T, Україна отримає втричі більше ракет і систем ППО.
