Український парламент підтримав законопроєкт №9549, що передбачає прискорення будівництва базових станцій мобільної мережі. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
Згідно з документом, мобільні оператори вдвічі швидше одержуватимуть землю в оренду, щоб будувати мережі й забезпечувати громадян якісним мобільним зв’язком та інтернетом. Досі дана процедура займала 6 місяців, а скоро ймовірно відбуватиметься за 3. Це досить важливо, оскільки мешканці віддалених районів теж заслуговують на стабільний мобільний зв’язок та інтернет. А ще завдяки закону збільшиться і стабілізується покриття 4G вздовж автодоріг.
Також документ сприятиме прискоренню відновлення зв’язку на деокупованих територіях. Чимало станцій мобільного зв’язку там пошкоджені й непридатні до роботи, тому операторам потрібні ділянки для зведення нових. «Завдяки новому закону оператори повинні розміщувати тимчасові споруди зв’язку без ризику їх демонтажу, швидше будувати нові базові станції та повертати зв’язок та інтернет українцям», – кажуть у міністерстві.
Мінцифри планує до 2030 року забезпечити 98% населення якісним мобільним зв’язком у кожному куточку країни. Тепер законопроєкт має підписати президент України. Тільки тоді документ почне працювати.
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося, про проблеми зі зв’язком можна буде повідомляти в застосунку «Дія».
