Вперше з початку повномасштабної війни Путін пропонує перемовини з Україною

У понеділок 21 квітня президент РФ Путін запропонував проведення двосторонніх переговорів з Україною. Як інформує Reuters, це вперше за час повномасштабної війни. Адже прямих перемовин не було з перших тижнів вторгнення РФ у лютому 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський прямо не відповів на пропозицію, та в черговому вечірньому зверненні наголосив, що Україна «готова до будь-якої розмови» щодо припинення вогню, яке б зупинило удари по цивільному населенню.

Джерело нагадує, що дані заяви президентів пролунали на тлі тиску США, які наголошували, що відійдуть від мирних зусиль, якщо не спостерігатимуть у цьому прогресу. ЗМІ додає, що ворогуючі сторони заявили про готовність подальшого припинення вогню після 30-годинного «великоднього перемир’я», ініційованого Кремлем, хоча звинуватили одна одну в його порушенні.

Путін бойові дії поновив, Україна відповідатиме дзеркально

Путін заявив місцевим ЗМІ, що бойові дії після перемир’я поновлено, та Москва, мовляв, відкрита до будь-яких мирних ініціатив і чекає цього від Києва. В даному контексті наведено цитату речника Кремля Дмітрія Пєскова: «Коли президент говорив, що можна обговорювати питання про те, щоб не завдавати ударів по цивільних цілях, у тому числі в двосторонньому порядку, президент мав на увазі переговори та дискусії з українською стороною». Володимир Зеленський же раніше наголошував, що Україна відповідатиме дзеркально на дії російської армії.

До слова, в середу 23 квітня представники України в Лондоні візьмуть участь у перемовинах зі США та європейськими країнами, де вкотре йтиметься про пошуки шляхів припинення війни.

Фото: Reuters.

Як повідомлялося, ініційоване РФ «перемир’я» вона сама ж порушила кілька тисяч разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *