Українці все більше надають перевагу банківським карткам порівняно з готівкою. Про це інформує «24 Канал». Протягом трьох крайніх років кількість нових карток у громадян зросла з 56,4 мільйона до 71,35 мільйона. Тобто це в середньому – по 2 картки на людину.
На початку поточного року в Україні було відкрито більше 185 мільйонів рахунків у банках, а ще 502 000 – в небанківських платіжних установах. Це пояснюється обмеженнями на перекази між картками до 150 тисяч гривень на місяць, які діяли до 1 квітня 2025 року. Щоб оминути заборону, чимало людей відкривали додаткові рахунки в різних установах. Нацбанк повідомив, що оскільки 1 людина чи компанія можуть мати рахунки в кількох банках або платіжних установах, тому загальне число користувачів і перевищує чисельність населення України.
Зростання кількості карток пов’язують і з міграційними процесами. Адже українці за кордоном відкривали нові рахунки для зручності фінансових операцій.
Підтвердження тому, що все більше громадян і бізнесів обирають дистанційне обслуговування – статистика. Приміром, онлайн-банкінгом на початку минулого року послуговувалися 89,85% підприємств і 82,87% фізичних осіб.
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося, Нацбанк сподівається, що наступний тираж монет карбуватиме вже в шагах.
