У Лондоні відкрили виставку, присвячену порівнянню українських укриттів у метро, які використовувалися у Великій Британії під час Другої світової війни у 1940-х роках.
Організатори виставки привертають увагу до подібностей та відмінностей українських та британських укриттів, а також розкривають історичний контекст їх створення та використання. Відвідувачі отримують можливість поглибити своє розуміння про життя під час війни та захисні споруди, які використовувалися для захисту цивільного населення.
Ця виставка стала чудовою нагодою для вивчення історії та культурного спадку обох країн, а також для підвищення усвідомлення громадськості про значення збереження історичної спадщини.
Виставка “Відлуння «бліцу»: підземні укриття в Україні та Лондоні” у Лондонському музеї транспорту стала нагадуванням про події Другої світової війни та сучасну російсько-українську війну. Вона привертає увагу громадськості до подібностей і відмінностей укриттів, які використовувалися в Україні та Лондоні у період війни.
Виставка включає у себе порівняльні фотографії підземних укриттів з того часу та сучасних зображень, зроблених під час російсько-української війни. Вона розкриває не лише архітектурні особливості цих укриттів, а й події, що відбувалися під час використання цих споруд у важкі часи.
Для виставки було зібрано 70 архівних фотографій, які демонструють, як лондонці приховувалися від бомбардувань Люфтваффе у 1940-х роках. Ці знімки переносять глядачів у часи загострення Другої світової війни, коли повітряна тривога у Лондоні лунала майже щодня.
Також в експозиції представлені сучасні фотографії, як українці використовують метро як укриття під час російських атак. Ці зображення ілюструють складність життя під час війни та важливість безпечних місць для цивільного населення.
У період з вересня 1940 року до травня 1941 року, а також між червнем 1944 та березнем 1945 року, майже щодня у Лондоні лунала повітряна тривога. У подібний спосіб, на початку повномасштабного вторгнення Росії, близько 40 тисяч людей щодня шукали притулок у київському метро, шукаючи захисту від небезпеки надходження ворожих бомб.
Крім того, британський уряд створив спеціальні квитки для входу в метро для мешканців, які шукали притулок у підземках під час бомбардувань. Це дозволяло контролювати потік людей та забезпечити безпеку на станціях. На платформах метро облаштовували багатоярусні ліжка для того, щоб забезпечити комфорт і безпеку тим, хто шукав притулок під час повітряних наступів. Також надавали їжу та необхідні засоби для перебування у підземці. Ці заходи спрямовувалися на забезпечення безпеки та комфорту мешканців під час війни та відображали спроби уряду та місцевих органів управління забезпечити захист цивільного населення в умовах загрози.



