Глава МЗС Росії Сергій Лавров повідомив, що не виключає можливості особистої зустрічі з держсекретарем США Марко Рубіо. Водночас він наголосив, що будь-які переговори про війну в Україні, на його думку, мають відбуватися з урахуванням позиції Кремля.
У розмові з російським пропагандистським медіа дипломат заявив, що між Вашингтоном і Москвою зберігаються робочі контакти, зокрема телефоном. За його словами, сторони “підтримують постійний діалог” і, за необхідності, можуть перейти до особистих переговорів.
“Ми з держсекретарем Рубіо усвідомлюємо важливість підтримання постійної комунікації — і щодо ситуації в Україні, і з питань двостороннього порядку денного”, — заявив Лавров.
Він також пригадав минулорічну зустріч у США між Володимиром Путіним та Дональдом Трампом на Алясці, назвавши її “важливим етапом на шляху до можливої угоди про припинення бойових дій в Україні”. На думку російського міністра, саме тоді американська сторона нібито пообіцяла сприяти тому, щоб президент Володимир Зеленський “не блокував мирний процес”.
“Схоже, зараз у Вашингтона з цим виникли певні труднощі”, — додав він, намагаючись перекласти відповідальність за провал переговорів на Київ.
Лавров також висловив чергові звинувачення на адресу європейських столиць, заявивши, що “Брюссель і Лондон активно тиснуть на Сполучені Штати, щоб ті відмовилися від дипломатичних шляхів і продовжували політику військового тиску на Росію”.
У розвиток цієї тези заступник Лаврова Михайло Галузін повідомив, що, за версією Москви, «нині створені всі передумови для відновлення стамбульського переговорного треку». Він заявив, що Кремль нібито “готовий до політичного врегулювання” й відкритий до нових раундів переговорів із Києвом.
При цьому Галузін повторив традиційний наратив російської пропаганди — що Україна, мовляв, уникає діалогу та “не готова сідати за стіл переговорів». У такий спосіб Москва намагається продемонструвати видимість «миролюбності”, водночас продовжуючи агресію проти України на фронті.
