Поліція викрила злочинну групу, що спалювала будинки по всій Україні

На замовлення спалювали будинки по всій країні: поліція викрила злочинну групу

На замовлення спалювали будинки по всій країні: поліція викрила злочинну групу

Правоохоронні органи України викрили злочинну групу, яка займалася спалюванням будинків по всій країні за замовленням. Злочинці використовували цей метод для вирішення конфліктів або в зв’язку з комерційними інтересами.

Після детального розслідування поліція затримала членів злочинної групи та вилучили значну кількість доказів, включаючи засоби спалювання, замовлення та інші матеріали, пов’язані з їх діяльністю.

Зазначається, що спалювання будинків не лише завдає значних матеріальних збитків, а й створює серйозні загрози для безпеки та життя громадян. Правоохоронні органи звертаються до громадян з проханням повідомляти про будь-які підозрілі дії або наміри, спрямовані на спалювання майна, для попередження подібних злочинів у майбутньому.

Поліціянти заявили про викриття організованої злочинної групи, яка на замовлення спалювала житло громадян по всій країні. Таку «послугу» можна було замовити в Telegram-каналі — коштував підпал від 500 до 3000 доларів.

Під час розслідування правоохоронці затримали головного організатора та інших членів злочинної групи. Зловмисники використовували спеціальні засоби та піротехніку для спалювання будинків, ставлячи під загрозу життя та майно мешканців.

Зловмисники, за даними слідства, розробляли план вчинення злочину: проводили розвідку місцевості, закуповували паливно-мастильні матеріали та робили з них «коктейлі Молотова». Вони обирали об’єкти для підпалу, аналізуючи їхню віддаленість від інших будівель, режим охорони та можливості швидкого поширення вогню.

Поліція встановила організаторів злочинної групи — це 20-річний житель Київщини та 26-річний мешканець Чернігівщини. Для виконання завдань вони залучили дев’ятьох жителів Київщини та Житомирщини віком від 17 до 34 років, самі ж приймали замовлення на підпали та розподіляли між зловмисниками гроші. Встановлені організатори керували діяльністю групи, планували вчинення злочинів, здійснювали розвідку та забезпечували необхідними ресурсами для виконання підпалів. Їхні дії є серйозним порушенням закону і становлять загрозу для громадської безпеки та майнових інтересів громадян.

Фігуранти виїжджали на місце у будь-яку точку країни та закидали будинки й квартири пляшками із запалювальною сумішшю, знімаючи підпал чужого майна на камеру. Відео надсилали замовникам для підтвердження.

Як встановили слідчі, у такий спосіб зловмисники встигли пошкодити чотири квартири та п’ять будинків в Чернігівській, Полтавській, Львівській, Житомирській, Вінницькій та Київській областях. При цьому зазначається, що постраждалі внаслідок цих подій понесли значні матеріальні збитки, а також відчули серйозний психологічний тиск та загрозу для своєї безпеки.

Слідчі провели 24 обшуки за місцями проживання учасників групи і зібрали докази причетності до серійних підпалів всіх одинадцятьох учасників злочинної групи. Поліціянти вилучили боєприпаси, понад 10 тисяч доларів у різній валюті, мобільні телефони і банківські картки. Ці матеріальні докази відіграють ключову роль у розкритті справи та подальшому проведенні розслідування. Вилучення зазначених предметів є важливим етапом в розслідуванні злочинів і допомагає правоохоронним органам встановити повну картину дій злочинної групи і притягнути винних до відповідальності.

Усім фігурантам, включно з імовірними організаторами, повідомили про підозру в умисному знищенні або пошкодженні чужого майна, вчинене шляхом підпалу організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу). Згідно з законодавством, за цими статтями може бути призначено покарання у вигляді до 10 років позбавлення волі. Підозрюваним оголошено про право на захист, а слідство продовжує збирати докази та встановлювати всі обставини скоєння злочину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *