Галущенко: намір росіян запустити ЗАЕС — абсурд, який неможливий у правовому контексті

Запорізька АЕС

Запорізька АЕС / фото: GettyImages

Міністр енергетики України, Герман Галущенко, висловив своє ставлення до наміру росіян запустити окуповану Запорізьку АЕС. За його словами, дії російських фахівців на станції без офіційного дозволу можуть створити загрозу ядерного інциденту, повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Міністр енергетики України висловив обурення намірами росії

Міністр наголосив, що наразі на ЗАЕС відсутні ліцензовані фахівці для запуску станції. Окупанти не допускають українських спеціалістів на територію АЕС. Навіть у разі збору російського персоналу його буде вважати неліцензованим. Запуск станції російськими фахівцями є абсурдним і неможливим з погляду українського, російського та міжнародного законодавства, підкреслив Герман Галущенко.

Технічні проблеми на окупованій Запорізькій АЕС

Відзначаючи ризики, Галущенко також вказав на серйозні технічні проблеми на об’єкті, зокрема, на завершенні термінів використання ядерного палива та недостатньому обсязі води для реакторів. Відновлення постачання води на станцію стало викликом після знищення Каховської дамби російськими військами. Міністр підкреслив, що намагання окупантів забезпечити воду для станції шляхом свердління свердловин не відповідає жодним стандартам. 

2 травня українська розвідка опублікувала відео, яке показує, як російські війська використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами Запорізької АЕС, яка перебуває під окупацією.

Раніше, на сході України, окупаційна влада продовжувала незаконну діяльність, вивозячи Авдіївський коксохімічний завод на металобрухт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *