Міністерство оборони України повідомило, що штрафи за неоновлені військово-облікові дані тепер будуть надходити безпосередньо в застосунок «Дія». Це нововведення має на меті спростити та прискорити процес інформування громадян про адміністративні штрафи, пов’язані з військовим обліком.
Представники Міноборони зазначили, що такі заходи допоможуть в мобілізації в Україні забезпечити своєчасне оновлення облікових даних військовозобов’язаними, що є важливим для ефективного функціонування системи оборони країни. Нагадаємо, що своєчасне внесення змін до військово-облікових документів є обов’язком кожного громадянина, який підпадає під військовий облік.
Як будуть надходити штрафи
Речник повідомив, що про штраф за неоновлені військово-облікові дані громадяни дізнаватимуться так само, як і про штраф за перевищення швидкості. Однак, за його словами, штрафувати автоматично не будуть.
Провадження можуть відкрити від трьох місяців до року з дня виявлення адміністративного правопорушення. Лазуткін пояснив, що це не означає, що всім одразу ставлять галочки за неоновлені дані на платформі «Резерв+» та автоматично виписують штрафи. Спочатку мають бути складені протоколи і винесена постанова.
Військово-облікові дані можна як і раніше оновлювати у теріторіальних центрах комплектування або через застосунок «Резерв+». Проте 60-денний термін для оновлення даних вже минув, тому військовозобов’язані все ж можуть отримати штраф. За неоновлення даних українцям загрожує штраф від 17 до 25 тисяч гривень.
Раніше ми писали про те що, майже 40% українців відчувають себе європейцями.
