На Львівщині запустили нову вітрову електростанцію. Це сучасний об’єкт відновлюваної енергетики, який сприятиме збільшенню частки екологічно чистої енергії в регіоні. Запуск цієї станції є важливим кроком до енергетичної незалежності та розвитку “зеленої” енергетики в Україні.
Спочатку потужність Орівської вітрової електростанції планувалася на рівні 55 МВт, але в процесі будівництва вдалося збільшити її на додаткові 4 МВт. У результаті станція буде виробляти близько 160 ГВт-год електроенергії щорічно, що дозволить забезпечити електропостачанням приблизно 115 000 осіб.
Економія викідів вуглекислого газу:
Для виробництва такої кількості електроенергії потрібно було б спалити 128 000 тонн вугілля, що спричинило б викиди 131 000 тонн CO2 (вуглекислого газу). Вугільні електростанції виробляють приблизно 820 грамів CO2 на кожну кВт-год, у той час як для вітрових станцій цей показник становить лише 11 грамів, зазначає “Економічна правда”.
Проєкт вітрової електростанції був розроблений українською компанією «Екооптіма» спільно з чеською MND, що входить до інвестиційної групи бізнесмена Карела Комарека. Будівництво стартувало у вересні 2021 року, але через повномасштабне вторгнення запуск відклали до тепер. Загальна вартість проєкту склала 2,76 мільярда гривень.
Раніше ми писали про те, що в Україні жінок навчать водити фури із подальшим працевлаштуванням.
