На Львівщині запустили вітрову електростанцію

На Львівщині запустили вітрову електростанцію

На Львівщині запустили вітрову електростанцію

На Львівщині запустили нову вітрову електростанцію. Це сучасний об’єкт відновлюваної енергетики, який сприятиме збільшенню частки екологічно чистої енергії в регіоні. Запуск цієї станції є важливим кроком до енергетичної незалежності та розвитку “зеленої” енергетики в Україні.

Спочатку потужність Орівської вітрової електростанції планувалася на рівні 55 МВт, але в процесі будівництва вдалося збільшити її на додаткові 4 МВт. У результаті станція буде виробляти близько 160 ГВт-год електроенергії щорічно, що дозволить забезпечити електропостачанням приблизно 115 000 осіб.

Економія викідів вуглекислого газу:

Для виробництва такої кількості електроенергії потрібно було б спалити 128 000 тонн вугілля, що спричинило б викиди 131 000 тонн CO2 (вуглекислого газу). Вугільні електростанції виробляють приблизно 820 грамів CO2 на кожну кВт-год, у той час як для вітрових станцій цей показник становить лише 11 грамів, зазначає “Економічна правда”.

Проєкт вітрової електростанції був розроблений українською компанією «Екооптіма» спільно з чеською MND, що входить до інвестиційної групи бізнесмена Карела Комарека. Будівництво стартувало у вересні 2021 року, але через повномасштабне вторгнення запуск відклали до тепер. Загальна вартість проєкту склала 2,76 мільярда гривень.

Раніше ми писали про те, що в Україні жінок навчать водити фури із подальшим працевлаштуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *