З 1 січня наступного року розпочнуть роботу експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини. Це має відбутися згідно законопроекту, внесеного урядом до Верховної Ради і стане однією зі складових реформи Медико-соціальних експертних комісій (так званих МСЕКів).
Як повідомляє «Уніан», експертні команди з оцінювання складатимуться з практикуючих лікарів. У пояснювальній записці автори законопроекту розтлумачують, що замість терміна «медико-соціальна експертиза» надалі вживатиметься «оцінювання повсякденного функціонування особи».
Тож, у разі прийняття закону, з 1 січня 2025 року МСЕКи замінять експертні команди, які зокрема матимуть повноваження встановлювати групи інвалідності громадянам та скеровувати їх на додаткові обстеження. У Міністерстві охорони здоров’я, яке має пряме відношення до розробки законопроекту, запевняють, що експертні комісії діятимуть у потужних багатопрофільних медзакладах, де є все потрібне обладнання. Оцінювання можна буде проходити ще й дистанційно чи з виїздом до хворого. Направлятимуть звичайних пацієнтів на оцінювання лікуючі лікарі, а військових – лікарі ВЛК, електронним «шляхом» на підставі чітких вимог.
Нова система фінансуватиметься через Національну службу здоров’я України і буде цифровізована. Лікар матиме змогу направляти на оцінювання справу в електронному варіанті, а результати відображатимуться в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери, що сприятиме визначенню шляхів реабілітації, моніторингу стану здоров’я, призначенню держдопомоги. Тож черги, паломництво по кабінетах з кіпами паперів можуть лишитися в минулому. А ще цифровізація має завадити корупції. Механізм оскарження рішень теж діятиме.
Раніше ми писали, як безпечно зберігати їжу, коли перебої з енергопостачанням.
