Кабінет міністрів України планує обмежити пенсійні виплати чорнобильцям у 2025 році. Такий висновок можна зробити з проекту Державного бюджету на наступний рік.
Як повідомляють «Новини.Live», причина такого рішення – поява нових поселенців у Чорнобильській зоні, які претендують на збільшення пенсій і вимагають це через суди. Як зауважила голова парламентського комітету з питань бюджету, нардепка від партії «Слуга народу» Роксолана Підласа, така «схема» пенсійного «заробітку» може коштувати держбюджету серйозних збитків. На сьогодні в судовій практиці є більше 138 тисяч судових рішень у даній сфері, які можуть обійтися джержбюджету в 15 млрд. грн.
До того ж, достеменно не відомо, чи люди насправді в конкретних випадках переїздять жити у Чорнобильську зону, чи просто там реєструються. Приміром, у Пенсійному фонді виявили, що додаткові чорнобильські виплати одержували громадяни, які ніколи не мешкали й не були зареєстровані у зоні радіоактивного забруднення.
Та за словами нардепки, уряд не планує повністю скасувати чорнобильську пенсію. У проекті Держбюджету на друге читання уряд врахував рекомендацію виплачувати дану пенсію людям, які зареєстровані на згаданих територія з 1986 по 1993 рік.
Раніше ми писали, хто може отримати право на дострокове звільнення із ЗСУ.
