Відключення світла по-новому очікують українців

Українці вже звикли до вимкнень світла за графіками. Але незабаром підхід до стабілізаційних відключень може змінитися. Про це повідомляє «Експерт».

Відключення електроенергії планують зробити однаковими для всіх регіонів. Різні графіки для кожної області залишаться в минулому, а країну поділять на умовні зони, що дасть змогу рівномірно розподіляти відключення. Великих територій, де одночасно люди перебуватимуть без електроенергії, таким чином не буде.

Щоб зробити процес більш справедливим

Новий поділ ґрунтуватиметься на особливостях постачання електричної енергії в різних регіонах. Експерти вважають таке рішення логічним, адже одні області залежні від імпортної електроенергії, а інші надіються на власні джерела.

Тож після поділу на зони енергопостачання має бути рівномірнішим, а різниці в графіках відключень зменшаться. Такі нововведення сприятимуть поліпшенню управління споживанням електроенергії в областях та стабільності роботи енергосистеми.

ЗМІ нагадує, що Міністерство енергетики запровадило зміни до інструкцій складання графіків відключень, щоб зробити процес більш справедливим. Так, максимальна тривалість відключення не має перевищувати 6 годин.

Фото ілюстративне.

Тільки два регіони в Україні не збідніли з 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *