З 2022 року в Україні суттєво зменшилася кількість вчителів. Про це повідомляє UkrRain. Так, за роки повномасштабної війни в Україні педагогічний контингент скоротився на 40 000 освітян (тобто мінус 12%). До цих невітішних даних доводиться додавати ще більш сумні. Адже, за інформацією джерела, до 2030 року ще понад 40% педагогів мають намір піти з роботи.
В освітній галузі негараздів не бракує
На одному з брифінгів заступниця міністра освіти й науки України Надія Кузьмичова розповіла й про інші негаразди в освітній галузі. Це – й доступ українських дітей до освіти, питання щодо енергетичної незалежності навчальних закладів та безпеки учасників навчального процесу.
Діти в Україні в період війни змушені здобувати знання за різними формами навчання. За словами чиновниці, завдяки програмі «Школа офлайн», якою міністерство опікувалося зокрема й минулого року, вдалося повернути до навчання 102 тисячі дітей.
У рамках програми було придбано 240 тис. девайсів, 518 шкільних автобусів, 7,5 млрд. грн. виділили для на облаштування укриттів для шкіл на прифронтових і прикордонних територіях. Для 800 закладів разом з ЮНІCEФ закуплено генераційне або енергоощадне обладнання. А для вчителів з нового року уряд передбачив щомісячну доплату. Та чи втримають ці та інші кроки міністерства вчителів на робочих міцсях?
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося раніше, в Україні впроваджено онлайн-зарахування та переведення дітей до школи.
