Україна погодилася, щоб Польща ексгумувала польських жертв Волинської трагедії, які загинули в лютому 1945 року на Тернопільщині.
Згоду на здійснення ексгумаційних заходів Польща отримала на квітень. Про це повідомляє «Укрінформ». Ексгумаційні роботи з боку Польщі проводитимуть фахівці фундації «Свобода й демократія». Саме вони 2 роки тому виявили останки загиблих у Плужниках Тернопільської області.
У фундації повідомили, що 2022 року під час пошукових заходів біля колишнього кладовища було знайдено братську могилу з численними людськими останками. Під час наступних ексгумаційних робіт їх дістануть із могили та будуть вивчати польські археологи й антропологи. У фундації додали, що фахівці вже одержують генетичний матеріал від нащадків жертв трагедії. ЗМІ наголошує, що під час трагедії в Плужниках загинули приблизно 80 місцевих мешканців.
Питання, болюче для обох країн
Раніше Україна та Польща визначили місця, де відбуватимуться пошуки тіл жертв Волинської трагедії для подальшої ексгумації. Перші дозволи на проведення ексгумації Україна видала Польщі в січні.
Дане історичне питання досить болюче для обох країн. Видання «Слово і діло» нагадує, що 2016 року парламент Польщі навіть визнав Волинську трагедію геноцидом, організованим українськими націоналістами. А 2014 тодішній президент України Петро Порошенко у парламенті Польщі попросив пробачення за Волинську трагедію.
Як повідомлялося раніше, депутат польського Сейму прагне, щоб українські захисники після війни не відвідували Польщу.
