Україна нарешті визволила з полону трьох членів екіпажу судна Galaxy Leader. Про це пише «Кореспондент», посилаючись на Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ).
Вантажне судно було захоплено хуситами в Червоному морі біля берегів Ємену 19 листопада 2023 року. Потому єменські хусити оприлюднили відео захоплення Galaxy Leader з міжнародним цивільним екіпажем – на судно приземлився вертоліт з озброєними бойовиками.
Операція зі звільнення тривала більше року, в її рамках відбувався важкий неофіційний перемовний процес з хуситами та іншими дотичними до ситуації сторонами. Моряків вже евакуювали Міноборони та Міністерство закордонних справ України. Операція пройшла за підтримки королівського офісу султанату Оман.
У ГУР нагадали, що перший прямий контакт з бранцями було встановлено 3 квітня минулого року – тобто через 5 місяців після захоплення в полон. Україна робила все можливе для їх звільнення. Нині моряки прямують на зустріч з рідними. Їх чекає й реабілітація.
Фото з відкритих джерел.
Як повідомлялося раніше, російським військовополоненим заборонили дзвонити родичам через знущання над українцями.
