Минає пів року з початку Курської операції, яку Збройні Сили України розпочали 6 серпня 2024-го. Вона стала прикладом раптових асиметричних успішних дій Сил оборони, які досі наносять суттєві втрати переважаючому противнику й дають змогу перехопити ініціативу на фронті.
Генеральний штаб ЗСУ підбив підсумки 6-ти місяців активних бойових дій на Курщині. Так, станом на 5 лютого поточного року втрати ворога в живій силі загалом налічують близько 39 тисяч 900 людей, 16 тисяч 100 з них – вбитими. Росіяни на Курщині втратили 131 танк, 689 бойових броньованих машин, 386 артсистем, 12 одиниць РСЗВ, 12 засобів ППО, 1 літак, 3 вертольоти, 931 БпЛА, 1164 одиниці автотехніки та 34 одиниці спецтехніки.
Операція заважає новому наступу ворога на Сумщину й Харківщину
У Генштабі нагадали, що вперше за 11 років російсько-української війни бойові дії було перенесено на територію країни-загарбниці. Сили оборони й досі утримують сотні кілометрів квадратних «буферної зони».
Згадана наступальна операція завадила новому наступу ворога на Сумщину й Харківщину і досі виконує дану функцію. РФ перекидає в цей регіон значні ресурси, які могли бути застосовані на інших напрямках. А ще Росія вимушено попросила допомоги у Північної Кореї, щоб спрямувати на Курщину 12 тисяч її вояків. КНДР вже втратила на даному напрямку до 4 тисяч осіб. Із 3-х північнокорейських бригад 1 знищена, 2 втратили боєздатність і підрозділи виведені з лінії зіткнення.
У ході операції українські оборонці полонили 909 ворожих вояків, що дало змогу повернути додому сотні наших воїнів.
Фото: Генштаб.
Як повідомлялося раніше, українські десантники на Курщині поповнили обмінний фонд 21-им полоненим.
