ЗМІ «гудуть» новинами довкола проєкту “Контракт 18-24”, деталі якого відкрилися 11 лютого. Як інформує «РБК-Україна», посилаючись на Міністерство оборони України, в рамках проєкту українці віком 18-24 роки отримали нові можливості при вступі на контракт у ЗСУ.
Це зокрема чималі виплати й пільги. Таким громадянам, які підуть у військо на добровільній підставі, пообіцяно виплату 1 млн. гривень: 200 тис. грн. виплачують зразу, а решту – під час служби. При цьому контрактники щомісяця отримуватимуть грошове забезпечення до 120 тис. грн.
Для добровольців передбачено ряд пільг: «нульова» іпотека; навчання за рахунок держави; безкоштовне медзабезпечення; компенсація оренди житла на час служби; вибір частини й спеціальності; право виїхати за кордон після року служби. Їх очікує підготовка за стандартами НАТО. По завершенню контракту захисників звільняють від мобілізації на 12 місяців. Добровольці самі вирішуватимуть, чи служити далі.
Заявку на контракт можна подати на сайті відомства або через застосунок “Резерв+”. Далі відбудеться консультація з рекрутером, укладення контракту, підготовка в бойових підрозділах.
Несправедлива ініціатива?
У той же час у суспільстві виникло обурення щодо ініціативи. Як пишуть «Економічні новини», супервигідний контракт для тих, хто досі не доєднався до війська, виглядає несправедливим щодо українців, які вже воюють. Зокрема на цьому наголошує нардеп Олексій Гончаренко. Мовляв, найбільше обурює обмеження служби 1 роком, коли інші воюють фактично безстроково, роками очікуючи закон про демобілізацію. Несправедливість депутат вбачає у кожному пункті ініціативи. Даний проєкт Гончаренко охарактеризував як «плювок в обличчя всім», хто захищає країну тривалий час.
«Українська правда» додає, що за словами речника Міноборони України Дмитра Лазуткіна: «Виплата грошової винагороди у розмірі 1 мільйон гривень передбачена і тим військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу, які приєдналися до війська у віці до 25 років ще до того, як нові умови контракту набули чинності».
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося раніше, Сили оборони пішли в активний наступ на Курщині.
