Підписано гарантійну угоду на 2 мільярди євро для відновлення України

Єврокомісія та Європейський інвестбанк уклали гарантійну угоду, що дасть можливість банку інвестувати мінімум 2 мільярди євро в термінові проєкти реконструкції й відновлення України. Про це пише «Укрінформ», посилаючись на вітчизняне Мінекономіки. Угода сприятиме втіленню нагальних ініціатив, які узгоджені з пріоритетами уряду України у межах механізму фінансової підтримки Ukraine Facility.

Гроші підуть на найважливіші сектори: зміцнення енергомереж, розширення гідроенергетики та виробництва відновлюваної енергії, посилення енергоефективності, осучаснення залізниць, розвиток транспортної інфраструктури, зокрема міського транспорту. Залучені кошти сприятимуть у відновленні муніципальної інфраструктури – водопостачання, опалення, освітлення, діяльності освітніх і медичних закладів. «Кожен реалізований проєкт наближає Україну до ЄС, зміцнюючи нашу стійкість та інтеграцію до європейської родини», — наголосила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Варто додати, що Європейський інвестбанк з перших днів повномасштабної війни підтримує Україну – за цей період наша країна отримала більше 2,2 млрд. євро допомоги.

Джерело фото: Мінекономіки.

Як повідомлялося раніше, президентка Єврокомісії представила план переозброєння Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *