Вже на цьому тижні делегація від України вирушить у США на переговори щодо нової угоди про корисні копалини. Про це інформує Delo.ua, посилаючись на першу віцепрем’єр-міністерку – міністерку економіки України Юлію Свириденко і її інтерв’ю для Associated Press.
Урядовиця повідомила, що Україна збирає технічну групу, визначає «червоні лінії» та головні принципи для перемовин. Українську делегацію у США представлятимуть фахівці Міністерства економіки, Міністерства закордонних справ, Міністерства фінансів та Міністерства юстиції.
Нинішній варіант американської угоди зокрема гласить про підтвердження наміру створення фонду чи спільного інвестування у видобуток надр. Загалом же український уряд стримано коментує її зміст. Та Юлія Свириденко наголосила, що теперішній документ ілюструє тільки позицію юридичної групи Мінфіну США. «Це не остаточна версія, це не спільна позиція», – акцентувала вона.
За словами міністерки, нині в документі більше деталей про створення фонду. Так, у свіжій версії проєкту угоди описано ідеї радників США щодо його структури й функціонування. У той же час є невизначеність щодо ролі в управлінні фондом саме України. А за даними аналітиків, ця роль прогнозується мінімальною. І зокрема цей момент на майбутніх переговорах Україна намагатиметься змінити.
Фото: Юлія Свириденко (Фейбук).
Як повідомлялося раніше, Трамп заявив, що Зеленський приїде у США 28 лютого для підписання угоди щодо надр.
