Військові отримали змогу призначати осіб, які одержуватимуть їхні виплати у випадку потрапляння в полон. Про це інформує «Радіо Свобода», посилаючись на міністра оборони України Рустема Умєрова.
Нововведення стало наслідком ухвалення урядом 15 квітня відповідної постанови, яку ініціювало оборонне відомство і яка стосується механізмів грошового забезпечення військовослужбовців. Тож тепер кожен військовий має право визначати, кому нараховуватиметься його грошове забезпечення, якщо він опиниться в полоні. Для цього необхідно скласти особисте розпорядження та засвідчити його в командира чи нотаріуса. Оригінал документа зберігатиметься в особовій справі військового.
Зміни стосуються виплат військовим, які опинилися в полоні, вважаються заручниками, інтернованими в нейтральних державах, чи зникли безвісти. Ухвалена урядом постанова передбачає поліпшення доступу ТЦК та СП до державних інформаційних реєстрів, щоб спростити ідентифікацію осіб, які мають право на зазначені виплати.
Фото ілюстративне: українські військові, звільнені з полону (facebook.com/zelenskyy.official).
Як повідомлялося раніше, рапорти у цифровому форматі мають спростити переведення військових між підрозділами.
