Кабмін відповів на петицію про підвищення зарплат вчителям

Уряд України відповів на петицію, яка стосується вимоги підвищити зарплати вчителям. Про це інформує NV з посиланням на урядову відповідь.

Петиція «Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам» набрала необхідні 25 000 голосів. Її автор стверджує, що середня зарплата вчителя в Україні суттєво нижча, ніж у багатьох країнах Європи. Приміром, у Польщі вона становить близько $1,200-1,500, в Чехії – від $1,400, а в Німеччині – $4,000-5,000. В Україні ж учителі в середньому отримують лише $300-400. «За даними Державної служби статистики України, середня заробітна плата по країні перевищує 15,000 грн. (2023 р.), тоді як у багатьох вчителів оклад значно нижчий», – гласить ініціатор змін.

Та уряд заявив, що нині змінити ситуацію не може. Мовляв, вчителі одержують різні доплати, а підвищення розміру посадового окладу «вимагає значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що під час воєнного стану проблематично, оскільки всі власні надходження бюджету спрямовуються на потреби Сил безпеки та оборони».

Та Кабмін запевнив, що здійснює кроки для поступового підвищення оплати праці педпрацівників закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форм власності. Зокрема, відповідною постановою (від 8.11. 2024 р.) з 1 січня 2025 р. педагогічним працівникам встановлено щомісячну доплату 1 300 гривень, а з 1 вересня і до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, — у розмірі 2 600 гривень.

Фото ілюстративне: elnuevodia.com.

Як повідомлялося: Чому нашим школам бракує вчителів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *