Партнери інвестують 100 млн євро в енергетику України перед зимою

Партнери виділяють 100 млн євро на енергетику України / Фото: відкриті джерела

Партнери виділяють 100 млн євро на енергетику України / Фото: відкриті джерела

Міжнародні союзники оголосили про новий пакет фінансової підтримки для енергетичної галузі України, спрямований на підготовку до опалювального сезону. Йдеться про 100 мільйонів євро, які планують використати для підвищення надійності енергосистеми в умовах війни та регулярних атак на інфраструктуру.

Про це заявив міністр енергетики України Денис Шмигаль після засідання так званого «Енергетичного Рамштайну». За його словами, фінансування надходитиме через Фонд підтримки енергетики України — механізм, створений для швидкого реагування на виклики та відновлення пошкоджених об’єктів.

Окрім уже погоджених коштів, Україна разом із партнерами працює над залученням додаткових ресурсів. Загальний обсяг потенційного фінансування може зрости ще на 829 мільйонів євро, що дозволить значно посилити захист енергетичної інфраструктури та підготуватися до пікових навантажень узимку.

Шмигаль висловив вдячність країнам, які активно долучилися до підтримки, серед яких Велика Британія, країни Європейського Союзу, Італія, Норвегія, Канада, Фінляндія, держави Балтії, Німеччина, Данія та Франція. Він підкреслив, що така міжнародна солідарність є ключовою для забезпечення енергетичної стабільності України.

Окремо зазначається, що Естонія також оголосила про додаткову допомогу — близько 110 мільйонів євро, яку планують спрямувати передусім на розвиток і закупівлю безпілотних технологій.