Антарктика зазнала ще одного тривожного кліматичного рекорду. Вчені повідомляють, що під час цьогорічного зимового періоду на континенті було зафіксовано підвищення максимальної добової температури до рекордних показників.
Згідно з даними науковців, температура перевищила всі попередні значення для цієї пори року. Таке різке потепління викликає серйозні побоювання щодо наслідків зміни клімату для унікальної екосистеми Антарктики.
Дослідники наголошують на необхідності негайних дій для боротьби з глобальним потеплінням, аби зберегти крихку екосистему континенту. Вони також закликають до посилення міжнародної співпраці у сфері охорони довкілля.
Як вирішити цю проблему
Подальші дослідження та спостереження за температурними показниками в Антарктиці допоможуть зрозуміти масштаби проблеми та знайти шляхи її вирішення.
На українській станції «Академіка Вернадського» зафіксували рекордне підвищення максимальної добової температури під час антарктичної зими, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

В Антарктиці зафіксували підвищення температури до плюсових показників, попри те, що триває антарктична зима. Українські науковці зазначили, що температура зросла на понад вісім градусів (з -4,2°С до 4,5°С), і плюсова температура утримувалась протягом 16 та 17 липня.
“Тобто потепління в Антарктиді є досить вираженим і є тенденцією, що стосується всієї нашої планети,” – зазначають науковці. Вони також додають, що протягом останніх п’яти років температури на станції рідко опускаються нижче -10°С. До 1980-х років зимові температури падали до -30°С.

Перепади температури зумовлені атмосферною рікою, яка є вузькою смугою з високою концентрацією атмосферної вологи. Ця смуга переносить теплі повітряні маси та вологу з тропіків у полярні регіони.
«Якщо такі випадки стануть регулярнішими, це призведе до посилення танення льодовиків, що в свою чергу спричинить поступове розбавлення прибережних вод. Це може загрожувати руйнуванням екосистем як на самому континенті, так і в океані, що його оточує», – пояснюють вчені.
Раніше ми писали про те, що штраф за неоновлені військово-облікові дані надходитиме в «Дію».
