Визволено з полону українців-членів екіпажу судна Galaxy Leader, яких у 2023-му захопили єменські хусити

Україна нарешті визволила з полону трьох членів екіпажу судна Galaxy Leader. Про це пише «Кореспондент», посилаючись на Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ).

Вантажне судно було захоплено хуситами в Червоному морі біля берегів Ємену 19 листопада 2023 року. Потому єменські хусити оприлюднили відео захоплення Galaxy Leader з міжнародним цивільним екіпажем – на судно приземлився вертоліт з озброєними бойовиками.

Операція зі звільнення тривала більше року, в її рамках відбувався важкий неофіційний перемовний процес з хуситами та іншими дотичними до ситуації сторонами. Моряків вже евакуювали Міноборони та Міністерство закордонних справ України. Операція пройшла за підтримки королівського офісу султанату Оман.

У ГУР нагадали, що перший прямий контакт з бранцями було встановлено 3 квітня минулого року – тобто через 5 місяців після захоплення в полон. Україна робила все можливе для їх звільнення. Нині моряки прямують на зустріч з рідними. Їх чекає й реабілітація.

Фото з відкритих джерел.

Як повідомлялося раніше, російським військовополоненим заборонили дзвонити родичам через знущання над українцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *