Україна та США – на завершальній стадії перемовин по угоді щодо українських корисних копалин. Про це пише «Радіо Свобода», посилаючись на віцепрем’єрку з питань європейської і євроатлантичної інтеграції – міністерку юстиції України Ольгу Стефанішину.
Таку інформацію чиновниця оприлюднила сьогодні, 24 лютого, в мережі Х. Стефанішина зазначила наступне: «Переговори були дуже конструктивними, майже всі ключові деталі узгоджені. Ми прагнемо швидко завершити це, щоб приступити до підписання. Ми сподіваємося, що лідери США й України зможуть якнайшвидше підписати і схвалити документ у Вашингтоні, щоб продемонструвати наші зобов’язання на десятиліття вперед».
«Радіо Свобода» попросило офіс урядовиці та Міністерство економіки України прокоментувати деталі документа, але отримало відмову. ЗМІ нагадує, що напередодні очільник Офісу президента України Андрій Єрмак наголошував, що усілякі інвестиції в розробку вітчизняних корисних копалин Україна розглядає з точки зору гарантій її безпеки й стратегічних інтересів. Він теж зазначав, що переговори не зупинено.
До слова, спершу США пропонували в угоді надання їм доступу до українських рідкісноземельних мінералів на 500 млрд. доларів у якості розрахунку за військову і фінансову підтримку України. А от президент України Володимир Зеленський називав такий варіант угоди несправедливим та наголошував, що Україна потребує гарантій безпеки і не піде на те, щоб просто віддати ресурси.
Фото: EPA/UPG.
