Нацбанк сподівається, що наступний тираж монет карбуватиме вже в шагах

Черговий тираж монет по 50 копійок Національний банк України планує докарбувати вже у вигляді шагів. Про це пише «РБК-Україна», посилаючись на інтерв’ю голови НБУ Андрія Пишного.

У вересні 2024-го Нацбанк офіційно розпочав дискусію щодо введення в обіг шагів, в основі чого – глибоке наукове дослідження. Підтверджено, що питомою українською назвою дрібної монети (1/100 фракції гривні) є шаг. Свого часу відповідний указ про це підписав перший президент УНР. 1992 року було викарбувано першу пробну партію шагів, та через брак політичної волі вони не стали повноцінною частиною гривні. «Якщо гривня – княжого роду, то шаг має свої витоки з часів Гетьманщини», – сказав Пишний. Повернення до шагів, на його думку, логічне. А копійка залишиться тільки в Росії, Білорусі й на окупованих РФ територіях Молдови.

Шаги не змінять купівельну спроможність гривні

Жодні додаткові витрати із Держбюджету на введення шагів не потрібні. Якщо Верховна Рада таки підтримає ініціативу, Нацбанк припинить випускати копійки і карбуватиме вже шаги. Монети, які нині в обігу, не вилучатимуть. Андрій Пишний нагадав, що нині в обігу – 14 млрд. розмінної дрібної монети номіналом 10 і 50 копійок. І Нацбанк, щоб підтримувати відповідний обіг, повинен щороку докарбовувати мінімум 20 млн. монет., вилучаючи ту, яка втратила відповідні ознаки і запускаючи в обіг монети відповідного номіналу. До слова, шаги ніяк не вплинуть на купівельну спроможність гривні.

Ідею впровадження шагів схвалюють в Інституті національної пам’яті, Академії наук, Інституті лінгвістики. В НБУ вже думають над дизайном нових монет.

Фото ілюстративне.

Як повідомлялося: Замість копійок в Україні з’являться шаги?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *