Понад 8 тисяч колишніх засуджених воюють у лавах Збройних Сил України. Такі дані, зафіксовані станом на початок квітня поточного року, «Укрінформу» повідомив очільник Департаменту з питань виконання покарань Міністерства юстиції Євген Горобець.
Серед цих громадян, які поповнили лави бойових підрозділів, – і чоловіки, й жінки. Ще приблизно 900 заяв щодо потрапляння у військо від представників даної категорії знаходяться на розгляді. Чимало ексзасуджених за подвиги на фронті відзначені відомчими й державними нагородами. За словами Євгена Горобця, міністерство постійно взаємодіє з командуванням підрозділів, де служать колишні засуджені, щоб отримувати актуальну інформацію про потреби фронту, підготовку згаданих бійців, ставлення до них і т. д.
Посадовець нагадав, що після ухвалення в травні минулого року закону щодо участі умовно-достроково звільнених у захисті країни перші групи таких добровольців потрапили в бойові підрозділи вже в серпні. Начальник Департаменту вважає: «Ця програма дає людям другий шанс – можливість не просто спокутувати провину, а й довести свою відданість Україні на передовій, де кожен захисник потрібен».
ЗМІ наводить і думку заступника командира 1-го окремого штурмового батальйону імені Героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі» Дмитра Кулика з цього приводу. Він зазначив, що представники згаданого «спецконтингенту» воюють не просто добре, а дуже героїчно, а ще в них максимальна мотивація, яка нагадує ту, що була в українців у перші місяці повномасштабного вторгнення.
Фото ілюстративне (“УНІАН”).
Як повідомлялося, медики укладатимуть річні контракти із ЗСУ.
