США вперше не будуть присутні на «Рамштайні», який самі ж і заснували та очолювали

На черговому засіданні Контактної групи з питань оборони України (так званий «Рамштайн») буде відсутній міністр оборони США Піт Гегсет. Про це інформує «Європейська правда», посилаючись на портал Defense News та його джерела.

Глава Пентагону 11 квітня не приєднається до згаданого засідання ні особисто, ні по відеозв’язку. А ще Міністерство оборони США не планує відряджати на «Рамштайн» жодних посадовців, які зазвичай супроводжують очільника оборонного відомства. Також американський чиновник повідомив джерелу, що Штати досі визначаються, хто саме з їхніх представників братиме участь у різних форматах підтримки України, у тому числі й щодо військової допомоги.

Таким чином 11 квітня зустріч Контактної групи, ймовірно, стане першою без участі представників США, які її ж 2022 року й заснували та постійно очолювали. ЗМІ нагадує, що коли до президентської влади повернувся Дональд Трамп, через нову позицію США провідну роль у «Рамштайні» перейняла Велика Британія. На крайньому засіданні, коли вона вперше головувала, Піт Гегсет заявив, що повернення України до кордонів 2014 року – нереалістична мета і що Штати не вбачають членство України в НАТО реалістичним підсумком мирного врегулювання війни.

Чергове засідання «Рамштайну» очолять Велика Британія й Німеччина.

Джерело фото: SAUL LOEB/AFP (Піт Гегсет).

Як повідомлялося, розвідка Німеччини вважає, що Путін реально готується воювати з НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *