Данія вирішила відправити солдатів на навчання в Україну, РФ вже засудила ініціативу

Данія висловила намір відправити солдат на навчання в Україну. Про це інформує «Європейська правда», посилаючись на інтерв’ю командувача сухопутними військами Данії генерал-майора Петера Бойсена.

Збройні сили Данії планують відправити на курси кілька солдатських команд, які відберуть з різних полків. Вони прибудуть неозброєними і розташуються далеко від фронту, ймовірно, на Заході України.

Данія насамперед зацікавлена в досвіді війни безпілотниками. Так, командувач зауважив, що за 42 роки служби в армії він ще не бачив, щоб події в цій сфері розвивалися так швидко. Для армії Данії нові системи озброєння і методи ведення бойових дій зокрема є результатом двох нещодавніх візитів до України, які здійснив сам Петер Бойсен. І посадовець хоче пришвидшити даний процес, відправивши солдат на навчання в Україну.

Ініціатива ще остаточно не спланована, та попередньо відомо, що інструктори й військовослужбовці пройдуть навчання за 1-2 тижні, можливо, вже влітку. За словами Бойсена, солдати його країни не їдуть брати активну участь у війні, а відправляються по певний досвід на запрошення його колеги-командувача ЗСУ.

Посольство РФ у Данії дуже обурене такою ініціативою і заявляє, що вона «втягує Данію все глибше і глибше в конфлікт в Україні і провокує його подальшу неконтрольовану ескалацію».

Фото ілюстративне.

Як повідомлялося, Норвегія з партнерами профінансує оснащення й навчання однієї з українських бригад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *