Сьогодні, 6 травня, Україну втішила ще одна радісна новина про повернення її захисників з ворожого полону. Про обмін полоненими повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Наші – вільні. Наші – вдома. Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці по всій лінії фронту. Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, ув’язнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людей», – зазначив глава держави в Телеграмі. Він подякував усім причетним до обміну і насамперед Об’єднаним Арабським Еміратам, а також небайдужим людям, які постійно нагадують світові про полонених.
Нинішній обмін – один з найбільших по кількості звільнених за час повномасштабної війни і 64-ий за ліком. Попередній обмін відбувся напередодні Великодня, 19 квітня, тоді додому прибули 277 наших воїнів. Загалом з російського полону вдалося повернути 4757 військових і цивільних бранців. «Щодня ми боремося за наших людей. Обов’язково зробимо все, щоб повернути кожну й кожного», – наголосив президент України.
Джерело фото: Телеграм Володимира Зеленського.
Як повідомлялося, є домовленість, що обміни полоненими між РФ та Україною цьогоріч відбуватимуться частіше.
