У столиці та в одному з сіл Закарпаття – спалахи хвороби Боткіна

У Києві зростає кількість громадян, які занедужали на гепатит А. Захворюваність збільшується серед дітей і дорослих. Про це інформує «Вечірній Київ» з посиланням на директорку Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентину Гінзбург.

Ще 8 травня «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомив Департамент про випадок групового захворювання в одному з районів міста (з 5 по 8 травня там було зафіксовано 15 екстрених повідомлень про хворих на гепатит А). А от за останніми даними, у столичних медзакладах вже 36 хворих , 16 з яких – діти. «Можливо, кількість 36 у масштабах Києва не для всіх є вражаючою. Утім фахівці наголошують, що тенденція до зростання очевидна та насторожує», – наголосила директорка.

Також сьогодні, 12 травня, агентство УНІАН з посиланням на Хустську міську раду поінформувало про спалах вірусного гепатиту А в селі Іза на Закарпатті. Через це в населеному пункті до 21 червня заборонили всі масові заходи, у школах ввели карантин, посилили перевірки закладів торгівлі, запровадили дезінфекцію, населення закликають дотримуватися гігієни і менше контактувати між собою, проводяться й інші профілактичні заходи. Згідно рішення місцевої комісії з питань ТЕБ та НС, у селі встановили ознаки надзвичайної ситуації біологічного характеру.

Варто нагадати, що гепатит А (хвороба Боткіна) вражає печінку. Вірус передається через недотримання особистої гігієни, вживання брудних продуктів, сирої води тощо.

Фото ілюстративне.

Як повідомлялося, як безпечно зберігати їжу, коли вимкнули світло – пояснення МОЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *