На Сумщині внаслідок ударів РФ понад 30 000 абонентів – без газу і електропостачання

У Сумській області десятки тисяч людей лишилися без газу та без світла завдяки старанням ворога. Про це інформує «Суспільне» з посиланням на інформацію очільника Сумської ОВА Олега Григорова в ефірі «Суспільне. Студія».

Минулої доби Сумщина зазнала 135 ворожих обстрілів. І 100 з них – саме по Краснопільській громаді. Росіяни спричинили руйнування об’єктів газо- та електропостачання. Приблизно 21 000 абонентів лишилися без світла та майже 10 500 – без газопостачання. Відновлювальні роботи тривають.

У зв’язку з примусовою евакуацією, більшість абонентів, чиї оселі «відрізано» від постачання, не перебувають у населених пунктах, бо проживати там просто неможливо. Хоч відновлювати поруйновані мережі дуже небезпечно, фахівці потроху це роблять. Так, учора, 18 травня, відновили 2 об’єкти електропостачання та 1 газопостачання.

До 90% евакуйованих самі винаймають житло чи живуть у близьких

“5-кілометрова, 10-кілометрова зони – найбільш небезпечні, з урахуванням тієї інтенсивності ворога, на яких напрямках він веде наступальні дії. Наразі ми ведемо мову про Веселівку, Журавку, Новеньке, Басівку – на цих напрямках цивільного населення 100% немає”, – сумно констатував голова ОВА. Керівництво області усвідомлює ризики і розробляє плани, якщо примусову евакуацію доведеться розширювати.

Жителі 202 населених пунктів з 14 громад вже зобов’язані евакуюватися. Це зробили приблизно 65% населення (до 56 000 осіб). Зокрема вивезено з небезпечних територій 804 дітей. До 90% евакуйованих за власний кошт винаймають житло чи оселилися в родичів. Також посадовець додав, що в регіоні наявні 10 000 ліжкомісць для переміщених громадян.

Фото з відкритих джерел (Олег Григоров).

Як повідомлялося, голову Сумської ОВА Володимира Артюха звільнено на фоні ворожої атаки на Суми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *