В “Укренерго” розповіли, чи буде новий блекаут в Україні

В Укренерго оцінили можливість нового блекауту

В Укренерго оцінили можливість нового блекауту

В Укренерго провели оцінку можливості нового блекауту в енергетичній системі країни. За результатами аналізу виявлено ряд факторів, які можуть призвести до виникнення проблем у роботі електромережі та призвести до відключення електропостачання в окремих регіонах.

Зокрема, фахівці вказали на недостатні інвестиції в модернізацію та розширення енергосистеми, що призводить до перевантаження обладнання та збільшення ризику витоку електроенергії. Також виявлені проблеми в управлінні енергопостачанням, які можуть призвести до невірного розподілу навантаження та надмірного споживання.

Заступник голови Укренерго заявив, що влада та компетентні органи повинні удосконалити стратегічне планування та ефективність управління енергетичним комплексом для запобігання можливих аварійних ситуацій та забезпечення стабільності електропостачання в Україні.

“Ми розуміємо, що в нас війна, агресор накопичує ракети. Ми бачимо, що йдуть поставки озброєння з Південної Кореї, Ірану. Гарантувати, що не буде блекауту, абсолютно неможливо, удари можуть бути абсолютно різні. Утім, якщо винести ризик обстрілів “за дужки”, то я не бачу ризиків для масштабної системної аварії”, — зазначив головний диспетчер “Укренерго” Віталій Зайченко.

Фахівці закликають до ретельного вивчення та впровадження заходів щодо підвищення стійкості та безпеки енергетичної системи, а також активного впровадження новітніх технологій для ефективного ведення боротьби з можливими аварійними ситуаціями.

Він додав, що хакерські атаки росіян на диспетчерський центр відбувають щоденно, сотнями. Однак завдяки потужній команді з кіберзахисту, жодної успішної атаки не було.

Водночас Зайченко наголосив, що наразі в Україні зростає споживання електроенергії як з боку промисловості, так і з боку суспільства:

“11 січня у нас був черговий рекорд споживання з початку війни. Цей рекордний рівень нам вдалося покрити завдяки трьом чинникам. Перше — була відновлена достатня частина генерації. Усе, що можна було увімкнути, ми увімкнули.

Друге – через теплий грудень є велика проточність води по Дніпру і Десні. Учора був максимальний за всю історію для зими виробіток електроенергії на ГЕС”, — зазначив головний диспетчер “Укренерго”.

Третій чинник, за його словами, — це раціональне споживання електроенергії та просування заходів з енергоефективності в країні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *