В Україні з 1 лютого почнуть вимикати газ за борги

Українцям за борги почнуть вимикати газ з 1 лютого

Українцям за борги почнуть вимикати газ з 1 лютого

З 1 лютого 2024 року українцям, які мають борги за спожитий газ, може бути вимкнуто постачання. Відповідне рішення прийнято з метою уникнення нагромадження заборгованостей та забезпечення ефективного функціонування системи газопостачання в країні.

Громадяни, які стикаються з труднощами у виплаті за газ, рекомендують звертатися до місцевих служб соціального захисту або енергетичних компаній для отримання консультацій та можливості розстрочення платежів. Запровадження цієї ініціативи є частиною заходів уряду для підтримки стійкості енергетичного сектору та забезпечення сталого постачання газу в Україні.

Це рішення прийнято в контексті активізації заходів щодо погашення боргів громадян перед енергопостачальними компаніями та уникнення негативних наслідків для енергетичного сектору. Попередження вже надійшло до споживачів, що мають заборгованість за природний газ, від деяких постачальників, таких як “Кременчукгаз”.

Експерти закликають громадян, які потрапили в складну фінансову ситуацію, звертатися до місцевих органів соціального захисту або безпосередньо до постачальників енергії для узгодження розстрочення платежів та отримання консультацій. Очікується, що ця ініціатива сприятиме покращенню стану фінансової дисципліни та підтримає стійкість енергетичного сектору в Україні.

Повідомляється, що на виконання державних вимог із заборгованості громадян за природний газ підприємство “Кременчукгаз” планує розпочати відключення споживачів, які не внесли платежі. Зазначено, що відключення стосуватиметься абонентів, які заборгували за газові послуги та не дотримуються умов розстрочення чи рефінансування боргів.

Голова правління “Кременчукгаз” Богдан Оксененко наголосив на серйозності ситуації та нагадав, що розмір боргів значно зросли через останні два роки, становлячи фактично 12 мільйонів гривень. При цьому відзначено високий рівень сплати населення, але несплата 25 відсотків користувачів призвела до накопичення великого боргу.

Очікується, що такі заходи збільшать фінансову дисципліну та дозволять уникнути проблем у функціонуванні енергетичного сектору.

в разі невиконання платіжних зобов’язань. Також пояснив, що нові правила стосуватимуться тільки боргів, які утворилися після 24 лютого 2022 року. Це рішення Кабінету міністрів призначене для відновлення нормального функціонування ринку житлово-комунальних послуг та створення стимулів для споживачів вчасно розраховуватися за надані послуги. Однак зазначено, що на окупованих територіях та “гарячих точках” мораторій залишається чинним.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *