Вже 5 грудня завершується прийом заявок на компенсації за придбану вітчизняну техніку в рамках бюджету поточного року. Про це інформує Agronews.ua, посилаючись на Мінекономіки.
З 1 січня наступного року, коли вступить у дію закон про Державний бюджет, банки продовжать прийом заявок на компенсації.
Програми компенсації в межах ініціативи «Зроблено в Україні» передбачають підтримку для аграріїв, а ще – для підприємців усіх галузей. Для кожної з програм на 2025 рік передбачено 1 мільярд фінансування.
У чому суть програм?
Так, програма для аграріїв передбачає компенсацію 25% вартості с/г техніки вітчизняного виробництва (без ПДВ). До вибору представлено 11 745 одиниць техніки від 138 наших підприємств. На програму в поточному році виділили більше 900 млн. грн., з них виплатили більше 600 млн.
Для підприємців усіх галузей пропонують 15% компенсації вартості близько 140 видів українського енергетичного, будівельного, колісного і спецобладнання. На програму цьогоріч виділено 1 мільярд.
Претендентам на виплати треба придбати техніку через один з уповноважених банків. Подати заявку на компенсацію, копію платіжки й акт прийняття-передачі. Після схвалення заявки на рахунок прийдуть кошти.
Глава уряду Денис Шмигаль нагадав, які програми полегшать життя українців.
