Окупанти прагнуть знищення українців і на юридичному рівні

РФ чинить нові утиски українських громадян на окупованих територіях. Про це пише «Главком».

Так, на лівому березі Херсонщини загарбники припинили видавати вугілля для опалення осель українцям, які не отримали російські паспорти. Як повідомляє Центр національного спротиву, на цей паливний ресурс чи на компенсацію за нього можна розраховувати тільки при наявності російського документа.

В законодавстві Росії такого не передбачено, але на тимчасово окупованих територіях посіпаки Кремля, окрім отримання російського паспорта, вимагають ще й писати відмову від українського громадянства. Це є засобом тиску і методом знищення українців на юридичному рівні.  

А нещодавно окупанти повідомили, що ввели ще одну новацію: з 5 лютого 2025 року без російського паспорта на захоплених територіях українці не зможуть одружуватися. З цієї ж дати діятиме й реєстр контрольованих осіб, куди записуватимуть українців, у яких немає паспортів РФ. Таким людям доведеться виїздити чи отримувати правову підставу для проживання в даній місцевості, в них не буде доступу до банків, керування авто, реєстрації нерухомості.

Фото ілюстративне.

Є домовленість, що обміни полоненими між РФ та Україною цьогоріч відбуватимуться частіше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *