Кабмін виділив 1,5 мільярда гривень на підтримку належного стану укриття ЧАЕС

Уряд України виділив 1,5 млрд. грн. на укриття Чорнобильської атомної електростанції, яке в ніч на 14 лютого пошкодив російський ударний безпілотник з фугасною бойовою частиною, зокрема спровокувавши там пожежу. Про це пише «Бабель», посилаючись на очільника Кабінету міністрів Дениса Шмигаля.

ЗМІ нагадує, що ворожий дрон пробив отвір у даху нового безпечного конфайнменту — це велике аркоподібне укриття, яке накриває старий саркофаг 4 енергоблока ЧАЕС і стримує вихід радіації назовні. Руйнувань зазнали й зовнішня, і внутрішня оболонка арки (виникла 6-ти метрова діра). Ворог пошкодив і деяке обладнання, та електрокабелі. Та рівень радіації досі норму не перевищував.

Про виділення коштів на укриття повідомив і нардеп Олексій Гончаренко. Він також додав, що Кабмін вніс зміни до постанови, яка регулює використання бюджетних коштів на утримання в безпечному стані об’єкта «Укриття» та поняття з експлуатації ЧАЕС. Тож, за словами Гончаренка: «Фінансування цих робіт у 2025 році буде чітко розподілене та виконано по актуальним бюджетним правилам. Уточнено порядок використання коштів, щоб забезпечити безперебійну підтримку станції. Роботи продовжуються, оскільки безпека Чорнобильської зони залишається критично важливою».

Джерело фото: ДСНС України.

Як повідомлялося раніше, у Bloomberg написали про 3 ймовірні сценарії завершення російсько-української війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *