У Міністерстві закордонних справ України вважають, що рішення погодитися на 30-денне перемир’я з українського боку було правильним. Про це повідомляють Ua. News з посиланням на очільника міністерства Андрія Сибігу. За його словами, нечітко визначене в часі (безстрокове) припинення вогню може призвести до перетворення війни в заморожений конфлікт. Наразі ж ідеться про тимчасове припинення вогню, тобто на обмежений час, і лише при взаємній згоді РФ.
На думку Сибіги, спільна заява США та України після зустрічі 11 березня в Саудівській Аравії – «важливий крок на випередження», який демонструє готовність нашої країни рухатися до справедливого завершення війни. Надалі американська сторона планує спілкуватися з російською на тему готовності РФ завершити війну й організувати перемир’я.
В Росії підуть тільки на власні умови
У той же час деякі ЗМІ вже повідомляють про реакцію на перемовини з боку РФ. Так «Остров», посилаючись на Телеграм-канал The Moscow Times, інформує, що в Раді Федерації РФ незгідні припиняти вогонь на умовах США і підуть лише на умови російські. На цьому наголосив заступник голови Ради Костянтин Косачов. Він так прокоментував перемовини: «Українці погоджуються з тим, що їм говорять (представники США – ред.). І при цьому кланяються й підлещуються. Зеленський у глухій обороні». А з Росією, мовляв, буде по-іншому, бо вона нібито веде наступ на полі бою і реальні угоди «укладаються» на фронті.
Варто зазначити, що за результатами перемовин делегацій України і США було негайно відновлено постачання зброї й розвідданих Україні.
Джерело фото: president.gov.ua.
Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський відправився в Саудівську Аравію, де можуть відбутися доленосні перемовини.
